تا به حال دیوانه ای را دیده اید که در دهه ی دوم زندگیش موهایش سفید نشده باشد؟

من که برادرم و سایر بیماران ذهنی ای که دیدم توی سنین 25-35 سالگی بسیاری از موهاشون سفید شده. یعنی غصه می خورن؟ کاش سالم بودم . کاش سر کار می رفتم؟ کاش دستم به دهنم می رسید؟

 کاش ازدواج می کردم و فرزتد و ماشین وخانه وسفر وهزار کاش دیگر وارزوهای دست نیافتنی؟‌

یا شاید فقط به خاطر تمسخر های دیگران است که اینقدر زود موهای سرشان سفید می شود؟شابد هم به علت حساس بودنشان است. یک مطلبی خواندم به نام بی احساس. یاد صحبتی از ددی افتادم.

می گفت در صحرای کربلا امام حسین شروع کرد برای لشگر دشمن صحبت کردن و پند واندز و نصیحت که اشتباه نکنید و...

اما ان ها با هل هله و کوبیدن پا بر زمین و نیزه و ... صدای او را در بین سر وصدای خود گم کردند. از امام پرسیدند چرا؟

گفتند غذای حرام چشم انسان را نسبت به بدی کور گوش را کر زبان را لال و قلب را موافق بدی ها می کند و.... البته اینا چیزاییه که من یادم میاد . این دم آخری هم معلوم نیست چمه .غذای حرام انسان رابی احساس هم می کند؟

 

/ 6 نظر / 15 بازدید
شیدا

این حرص و طمع است که انسان رو کور و کر میکنه امان از اون روز زیبا مینویسید مرسی که به وبلاگم سر زدی دوستمـــــــــــ [گل]

رها راد

شاعر از کوچه مهتاب گذشت لیک شعری نسرود نه که معشوق نداشت نه که سرگشته نبود سالها بود دگر کوچه مهتاب خیابان شده بود

رها راد

مطلب قابل تامل ی نوشتین .جالب بود

هم اتاقي

نه اتفاقا گفتم كه به دليل فضوليهاي متعددي كه توي زندگيمون ميكنن.آخه پدرم 16ساله فوت كرده و مامانم مادرشوهرم كه نداره درنتيجه همه ي مردم شهر مادرشوهرشن!!مامعمولا سوار اتوبوس ميشيم اونم صد تومن بيشتر كرايه اش نميشه!!ميتونين به وبلاگ اي شما اي تمام عاشقان هركجا مطلب "دخترم جرالدين"رو بخونين كاملا آبجيم توضيحات رو داده!

نیلوفر

خدایا! شب قدر است و قدر شب قدر تو میدانی به قدر من ننگر،قدر خود عطا کن آمــــــیــــن التماس دعا[گل]

فدايي

تحمل اينجور مشكلات خصوصا در خانواده خيلي سخته. ولي واقعا آدمو بزرگ مي كنه. غذاي حرام انسانيت رو از انسان ميگيره. انشالله كه هميشه غذاهامون حلال باشه.